

Onze gloednieuwe sous-chef Sibrecht Benning is niet te stoppen. In hetzelfde weekend dat ze begon, was ze nog het bos ingedoken met haar zoon, Moussa, om rozenbottels te plukken. Vers uit eigen land en een prima smaakverfijning voor Bizar-Bazars eerste amuse!
Veelzijdige vrucht
Rozenbottel is een echt herfstproduct, zeer rijk aan gezonde vitaminen en mineralen. Van de vrucht wordt in sommige landen jam gemaakt, of zelfs soep. Deze veelzijdigheid in het achterhoofd houdende, verzon Benning direct een aantal manieren om het te verwerken. ‘Ik heb de knoppen gedroogd in de droogoven, zodat we ze kunnen gebruiken in het restaurant. Onder andere in een chutney of als poeder bij gerechten, in cocktails, thee en desserts.’
Kataifi
De eerste creatie die hieruit is gekomen is een amuse die momenteel de ronde doet in het restaurant: kataifi, een Arabisch nestje van gesponnen deeg, met daarop een chutney van abrikozen die is gemengd met de gedroogde rozenbottel. Het resultaat is een lichtzure smaak, een beetje pittig en een beetje zoet.
Deze amuse – een primeur bij Bizar-Bazar – wordt geserveerd in een kommetje met een kwarteleitje erop om het af te maken. De reacties van de eerste gasten die het voorgeschoteld kregen waren alvast erg enthousiast.
Vijfgangendiner
De amuse met rozenbottel is niet de enige verrassing deze maand. Vanaf oktober biedt het keukenteam onder leiding van chef-kok Jalil Bekkour namelijk op de vrijdag en zaterdag een spectaculair vijfgangendiner aan, naast het drie- en viergangendiner dat de rest van de week op de kaart staat. ‘Start met een aperitiefje, daarna de vijf gangen met een mooie wijn, en uiteraard komt onze nieuwe amuse langs,’ vertelt Benning. ‘Dat staat garant voor een fantastische, culinaire avond.’
Dat zoiets moois begint met een vondst in de natuur is typisch voor de insteek van onze keuken: we halen de ingrediënten én inspiratie graag uit eigen tuin.
Benieuwd naar de kataifi, zin in ons vijfgangendiner? Reserveer hier een tafel om zeker te zijn van een plekje.